Gå til indhold
Ove Preben Andersen

PERSON · 4006532185

Ove Preben Andersen

Kjellerup

Ove Preben Andersen er registreret i CVR med 7 virksomhedsrelationer, heraf 4 aktive roller. Aktiv bl.a. i ONAP, Better Energy Horslunde I P/S, Better Energy Sprengersfelde K/S.

Aktive roller

4

Tidligere roller

3

Virksomheder

4

Første rolle

2016

Stamdata

NavnOve Preben Andersen
TypePerson
Enhedsnummer4006532185
By8620 Kjellerup
Telefon-
E-mail-

Tidslinje

7
  1. 2026
  2. 8. april 2026for 6 mdr. siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Better Energy Horslunde I P/S·Kommanditaktieselskab/Partnerselskab · Ledelse

  3. 8. april 2026for 6 mdr. siden

    Fratrådte som direktør

    Better Energy Horslunde I P/S·Kommanditaktieselskab/Partnerselskab · Ledelse

  4. 2024
  5. 18. april 2024for 2,4 år siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Better Energy Horslunde I P/S·Kommanditaktieselskab/Partnerselskab · Ledelse

  6. 18. april 2024for 2,4 år siden

    Tiltrådte som direktør

    Better Energy Horslunde I P/S·Kommanditaktieselskab/Partnerselskab · Ledelse

  7. 17. april 2024for 2,4 år siden

    Fratrådte som formand

    Better Energy Horslunde I P/S·Kommanditaktieselskab/Partnerselskab · Ledelse

  8. 2021
  9. 12. september 2021for 5 år siden

    Indtrådte som fuldt ansvarlig deltager

    ONAP·Enkeltmandsvirksomhed · Fuldt ansvarlig deltager

  10. 2016
  11. 27. maj 2016for 10 år siden

    Tiltrådte som formand

    Better Energy Horslunde I P/S·Kommanditaktieselskab/Partnerselskab · Ledelse

Roller over tid

4

ONAP

Interessenter

5 år

Better Energy Horslunde I P/S

Bestyrelsesmedlem

1 år 11 mdr.

Better Energy Horslunde I P/S

Direktør

1 år 11 mdr.

Better Energy Horslunde I P/S

Formand

7 år 10 mdr.
201720192021202320252027

Virksomheder - aktuelle roller

4
VirksomhedFormRollePeriodeStatus
ONAP42670162EnkeltmandsvirksomhedInteressenterFuldt ansvarlig deltager
12. sep. 2021nu
5 år
Better Energy Horslunde I P/S35873066Kommanditaktieselskab/Partnerselskab-Ejer-NORMAL
Better Energy Sprengersfelde K/S38007513Kommanditselskab-Ejer-NORMAL
Komplementarselskabet Better Energy Sprengersfelde ApS42033960Anpartsselskab-Ejer-NORMAL
Tidligere roller3 roller

Virksomheder - tidligere roller

3
VirksomhedFormRollePeriodeStatus
Better Energy Horslunde I P/S35873066Kommanditaktieselskab/PartnerselskabBestyrelsesmedlemLedelse
18. apr. 20248. apr. 2026
1 år 11 mdr.
NORMAL
Better Energy Horslunde I P/S35873066Kommanditaktieselskab/PartnerselskabDirektørLedelse
18. apr. 20248. apr. 2026
1 år 11 mdr.
NORMAL
Better Energy Horslunde I P/S35873066Kommanditaktieselskab/PartnerselskabFormandLedelse
27. maj 201617. apr. 2024
7 år 10 mdr.
NORMAL

Ofte stillede spørgsmål

7

Ofte stillede spørgsmål om Ove Preben Andersen

Hvem er Ove Preben Andersen?

Ove Preben Andersen er registreret i CVR som person med 7 virksomhedsrelationer, heraf 4 aktive.

Hvilke virksomheder er Ove Preben Andersen aktiv i?

Ove Preben Andersen har i dag aktive roller i ONAP (interessenter), Better Energy Horslunde I P/S (ejer), Better Energy Sprengersfelde K/S (ejer) og Komplementarselskabet Better Energy Sprengersfelde ApS (ejer).

Ejer Ove Preben Andersen nogen virksomheder?

Ove Preben Andersen står som legal ejer eller fuldt ansvarlig deltager i ONAP, Better Energy Horslunde I P/S, Better Energy Sprengersfelde K/S og Komplementarselskabet Better Energy Sprengersfelde ApS. CVR viser kun ejere med mindst 5 % af kapital eller stemmer.

Hvor længe har Ove Preben Andersen været registreret i CVR?

Den første registrerede rolle begyndte 27. maj 2016, altså for 10 år 3 mdr siden. CVR indeholder ikke nødvendigvis roller fra før digitaliseringen af registeret.

Hvilke roller har Ove Preben Andersen haft tidligere?

Ove Preben Andersen har 3 afsluttede roller i registeret, blandt andet Better Energy Horslunde I P/S (bestyrelsesmedlem), Better Energy Horslunde I P/S (direktør) og Better Energy Horslunde I P/S (formand). Alle afsluttede roller står med start- og slutdato i tidslinjen på denne side.

Hvor er Ove Preben Andersen registreret?

Ove Preben Andersen har adresse i Kjellerup i SILKEBORG Kommune ifølge CVR. Adressen stammer fra det offentlige register og kan være en c/o- eller virksomhedsadresse.

Hvad er enhedsnummeret på Ove Preben Andersen?

Enhedsnummeret er 4006532185. Personer har ikke et CVR-nummer, så enhedsnummeret er den identifikator, CVR bruger til at holde styr på en deltager på tværs af virksomheder.

Systemmetadata

Systemmetadata

Sidst indlæst9. sep. 2026, 02:13
Sidst opdateret27. maj 2025, 08:25