Gå til indhold
Preben Walther Andersen

PERSON · 4004032276

Preben Walther Andersen

Kirke Hyllinge

Preben Walther Andersen er registreret i CVR med 4 virksomhedsrelationer.

Aktive roller

0

Tidligere roller

4

Virksomheder

2

Første rolle

1996

Stamdata

NavnPreben Walther Andersen
TypePerson
Enhedsnummer4004032276
By4070 Kirke Hyllinge
Telefon-
E-mail-

Tidslinje

8
  1. 2017
  2. 2. januar 2017for 9,7 år siden

    Fratrådte som direktion

    A/S FARUM STEN- OG GRUSKOMPAGNI·Aktieselskab · Ledelse

  3. 2015
  4. 22. september 2015for 11 år siden

    Fratrådte som bestyrelse

    A/S FARUM STEN- OG GRUSKOMPAGNI·Aktieselskab · Ledelse

  5. 2012
  6. 6. december 2012for 14 år siden

    Fratrådte som likvidator

    AKTIESELSKABET DE JYDSKE KALKVÆRKER·Aktieselskab · Ledelse

  7. 2000
  8. 3. april 2000for 26 år siden

    Tiltrådte som bestyrelse

    A/S FARUM STEN- OG GRUSKOMPAGNI·Aktieselskab · Ledelse

  9. 3. april 2000for 26 år siden

    Tiltrådte som direktion

    A/S FARUM STEN- OG GRUSKOMPAGNI·Aktieselskab · Ledelse

  10. 1998
  11. 7. maj 1998for 28 år siden

    Tiltrådte som likvidator

    AKTIESELSKABET DE JYDSKE KALKVÆRKER·Aktieselskab · Ledelse

  12. 1997
  13. 1. december 1997for 29 år siden

    Fratrådte som direktør

    AKTIESELSKABET DE JYDSKE KALKVÆRKER·Aktieselskab · Ledelse

  14. 1996
  15. 30. oktober 1996for 30 år siden

    Tiltrådte som direktør

    AKTIESELSKABET DE JYDSKE KALKVÆRKER·Aktieselskab · Ledelse

Roller over tid

4

A/S FARUM STEN- OG GRUSKOMPAGNI

Bestyrelse

15 år 5 mdr.

A/S FARUM STEN- OG GRUSKOMPAGNI

Direktion

16 år 8 mdr.

AKTIESELSKABET DE JYDSKE KALKVÆRKER

Likvidator

14 år 6 mdr.

AKTIESELSKABET DE JYDSKE KALKVÆRKER

Direktør

1999200220052008201120142017
Tidligere roller4 roller

Virksomheder - tidligere roller

4
VirksomhedFormRollePeriodeStatus
A/S FARUM STEN- OG GRUSKOMPAGNI56835210AktieselskabBestyrelseLedelse
3. apr. 200022. sep. 2015
15 år 5 mdr.
NORMAL
A/S FARUM STEN- OG GRUSKOMPAGNI56835210AktieselskabDirektionLedelse
3. apr. 20002. jan. 2017
16 år 8 mdr.
NORMAL
AKTIESELSKABET DE JYDSKE KALKVÆRKER20237228AktieselskabLikvidatorLedelse
7. maj 19986. dec. 2012
14 år 6 mdr.
NORMAL
AKTIESELSKABET DE JYDSKE KALKVÆRKER20237228AktieselskabDirektørLedelse
30. okt. 19961. dec. 1997
1 år 1 mdr.
NORMAL

Ofte stillede spørgsmål

5

Ofte stillede spørgsmål om Preben Walther Andersen

Hvem er Preben Walther Andersen?

Preben Walther Andersen er registreret i CVR som person med 4 virksomhedsrelationer.

Hvor længe har Preben Walther Andersen været registreret i CVR?

Den første registrerede rolle begyndte 30. okt. 1996, altså for 29 år 10 mdr siden. CVR indeholder ikke nødvendigvis roller fra før digitaliseringen af registeret.

Hvilke roller har Preben Walther Andersen haft tidligere?

Preben Walther Andersen har 4 afsluttede roller i registeret, blandt andet A/S FARUM STEN- OG GRUSKOMPAGNI (bestyrelse), A/S FARUM STEN- OG GRUSKOMPAGNI (direktion), AKTIESELSKABET DE JYDSKE KALKVÆRKER (likvidator) og AKTIESELSKABET DE JYDSKE KALKVÆRKER (direktør). Alle afsluttede roller står med start- og slutdato i tidslinjen på denne side.

Hvor er Preben Walther Andersen registreret?

Preben Walther Andersen har adresse i Kirke Hyllinge i LEJRE Kommune ifølge CVR. Adressen stammer fra det offentlige register og kan være en c/o- eller virksomhedsadresse.

Hvad er enhedsnummeret på Preben Walther Andersen?

Enhedsnummeret er 4004032276. Personer har ikke et CVR-nummer, så enhedsnummeret er den identifikator, CVR bruger til at holde styr på en deltager på tværs af virksomheder.

Systemmetadata

Systemmetadata

Sidst indlæst11. sep. 2026, 16:09
Sidst opdateret28. okt. 2024, 10:25