Gå til indhold
Jens Henrik Kristensen

PERSON · 4000538464

Jens Henrik Kristensen

Valby

Jens Henrik Kristensen er registreret i CVR med 7 virksomhedsrelationer, heraf 6 aktive roller. Aktiv bl.a. i HK Design Holding ApS, HK Design Holding ApS, HK Design & Produktion ApS.

Aktive roller

6

Tidligere roller

1

Virksomheder

3

Første rolle

2005

Stamdata

NavnJens Henrik Kristensen
TypePerson
Enhedsnummer4000538464
By2500 Valby
Telefon-
E-mail-

Tidslinje

6
  1. 2025
  2. 1. juli 2025for 1,2 år siden

    Tiltrådte som direktør

    HK Design Holding ApS·Anpartsselskab · Ledelse

  3. 1. juli 2025for 1,2 år siden

    Stiftede virksomheden

    HK Design Holding ApS·Anpartsselskab · Stifter

  4. 30. juni 2025for 1,2 år siden

    Udtrådte som fuldt ansvarlig deltager

    Hk Design v/Henrik Kristensen·Enkeltmandsvirksomhed · Fuldt ansvarlig deltager

  5. 25. juni 2025for 1,2 år siden

    Tiltrådte som direktør

    HK Design & Produktion ApS·Anpartsselskab · Ledelse

  6. 25. juni 2025for 1,2 år siden

    Stiftede virksomheden

    HK Design & Produktion ApS·Anpartsselskab · Stifter

  7. 2005
  8. 1. september 2005for 21 år siden

    Indtrådte som fuldt ansvarlig deltager

    Hk Design v/Henrik Kristensen·Enkeltmandsvirksomhed · Fuldt ansvarlig deltager

Roller over tid

5

HK Design Holding ApS

Stiftere

HK Design Holding ApS

Direktør

HK Design & Produktion ApS

Stiftere

HK Design & Produktion ApS

Direktør

Hk Design v/Henrik Kristensen

Interessenter

19 år 9 mdr.
2007201020132016201920222025

Virksomheder - aktuelle roller

6
VirksomhedFormRollePeriodeStatus
HK Design Holding ApS45719758AnpartsselskabStiftereStifter
1. jul. 2025nu
1 år 2 mdr.
NORMAL
HK Design Holding ApS45719758AnpartsselskabDirektørLedelse
1. jul. 2025nu
1 år 2 mdr.
NORMAL
HK Design & Produktion ApS45705749AnpartsselskabStiftereStifter
25. jun. 2025nu
1 år 2 mdr.
NORMAL
HK Design & Produktion ApS45705749AnpartsselskabDirektørLedelse
25. jun. 2025nu
1 år 2 mdr.
NORMAL
HK Design & Produktion ApS45705749Anpartsselskab-Ejer-NORMAL
HK Design Holding ApS45719758Anpartsselskab-Ejer-NORMAL
Tidligere roller1 rolle

Virksomheder - tidligere roller

1
VirksomhedFormRollePeriodeStatus
Hk Design v/Henrik Kristensen28944942EnkeltmandsvirksomhedInteressenterFuldt ansvarlig deltager
1. sep. 200530. jun. 2025
19 år 9 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

8

Ofte stillede spørgsmål om Jens Henrik Kristensen

Hvem er Jens Henrik Kristensen?

Jens Henrik Kristensen er registreret i CVR som person med 7 virksomhedsrelationer, heraf 6 aktive.

Hvilke virksomheder er Jens Henrik Kristensen aktiv i?

Jens Henrik Kristensen har i dag aktive roller i HK Design Holding ApS (stiftere), HK Design Holding ApS (direktør), HK Design & Produktion ApS (stiftere), HK Design & Produktion ApS (direktør), HK Design & Produktion ApS (ejer) og HK Design Holding ApS (ejer).

Er Jens Henrik Kristensen direktør i nogen virksomheder?

Ja. Jens Henrik Kristensen er registreret i direktionen i HK Design Holding ApS og HK Design & Produktion ApS.

Ejer Jens Henrik Kristensen nogen virksomheder?

Jens Henrik Kristensen står som legal ejer eller fuldt ansvarlig deltager i HK Design & Produktion ApS og HK Design Holding ApS. CVR viser kun ejere med mindst 5 % af kapital eller stemmer.

Hvor længe har Jens Henrik Kristensen været registreret i CVR?

Den første registrerede rolle begyndte 1. sep. 2005, altså for 21 år siden. CVR indeholder ikke nødvendigvis roller fra før digitaliseringen af registeret.

Hvilke roller har Jens Henrik Kristensen haft tidligere?

Jens Henrik Kristensen har 1 afsluttet rolle i registeret, blandt andet Hk Design v/Henrik Kristensen (interessenter). Alle afsluttede roller står med start- og slutdato i tidslinjen på denne side.

Hvor er Jens Henrik Kristensen registreret?

Jens Henrik Kristensen har adresse i Valby i KØBENHAVN Kommune ifølge CVR. Adressen stammer fra det offentlige register og kan være en c/o- eller virksomhedsadresse.

Hvad er enhedsnummeret på Jens Henrik Kristensen?

Enhedsnummeret er 4000538464. Personer har ikke et CVR-nummer, så enhedsnummeret er den identifikator, CVR bruger til at holde styr på en deltager på tværs af virksomheder.

Systemmetadata

Systemmetadata

Sidst indlæst8. sep. 2026, 02:17
Sidst opdateret26. jun. 2025, 10:54