Gå til indhold
Troels Lennart Nygaard Jensen

PERSON · 4000243279

Troels Lennart Nygaard Jensen

Faxe

Troels Lennart Nygaard Jensen er registreret i CVR med 9 virksomhedsrelationer, heraf 5 aktive roller. Aktiv bl.a. i FAXEBILERNE ApS, FAXEBILERNE ApS, FAKSEBILERNE V/TROELS NYGAARD JENSEN.

Aktive roller

5

Tidligere roller

4

Virksomheder

4

Første rolle

1996

Stamdata

NavnTroels Lennart Nygaard Jensen
TypePerson
Enhedsnummer4000243279
By4640 Faxe
Telefon-
E-mail-

Tidslinje

11
  1. 2019
  2. 13. december 2019for 6,8 år siden

    Fratrådte som direktør

    Taxi Oktober ApS·Anpartsselskab · Ledelse

  3. 14. oktober 2019for 6,9 år siden

    Tiltrådte som direktør

    Taxi Oktober ApS·Anpartsselskab · Ledelse

  4. 2018
  5. 19. februar 2018for 8,6 år siden

    Fratrådte som stiftere

    Faxebilen ApS·Anpartsselskab · Stifter

  6. 5. februar 2018for 8,6 år siden

    Fratrådte som direktør

    Faxebilen ApS·Anpartsselskab · Ledelse

  7. 2017
  8. 23. januar 2017for 9,7 år siden

    Tiltrådte som direktør

    Faxebilen ApS·Anpartsselskab · Ledelse

  9. 16. januar 2017for 9,7 år siden

    Fratrådte som direktør

    Faxebilen ApS·Anpartsselskab · Ledelse

  10. 2015
  11. 30. juni 2015for 11 år siden

    Tiltrådte som direktør

    Faxebilen ApS·Anpartsselskab · Ledelse

  12. 30. juni 2015for 11 år siden

    Stiftede virksomheden

    Faxebilen ApS·Anpartsselskab · Stifter

  13. 2011
  14. 1. april 2011for 15 år siden

    Tiltrådte som direktør

    FAXEBILERNE ApS·Anpartsselskab · Ledelse

  15. 1. april 2011for 15 år siden

    Stiftede virksomheden

    FAXEBILERNE ApS·Anpartsselskab · Stifter

  16. 1996
  17. 1. juli 1996for 30 år siden

    Indtrådte som fuldt ansvarlig deltager

    FAKSEBILERNE V/TROELS NYGAARD JENSEN·Enkeltmandsvirksomhed · Fuldt ansvarlig deltager

Roller over tid

7

FAXEBILERNE ApS

Stiftere

15 år 5 mdr.

FAXEBILERNE ApS

Direktør

15 år 5 mdr.

FAKSEBILERNE V/TROELS NYGAARD JENSEN

Interessenter

30 år 2 mdr.

Taxi Oktober ApS

Direktør

Faxebilen ApS

Direktør

Faxebilen ApS

Stiftere

Faxebilen ApS

Direktør

19992003200720112015201920232027

Virksomheder - aktuelle roller

5
VirksomhedFormRollePeriodeStatus
FAXEBILERNE ApS33594305AnpartsselskabStiftereStifter
1. apr. 2011nu
15 år 5 mdr.
NORMAL
FAXEBILERNE ApS33594305AnpartsselskabDirektørLedelse
1. apr. 2011nu
15 år 5 mdr.
NORMAL
FAKSEBILERNE V/TROELS NYGAARD JENSEN19331938EnkeltmandsvirksomhedInteressenterFuldt ansvarlig deltager
1. jul. 1996nu
30 år 2 mdr.
FAXEBILERNE ApS33594305Anpartsselskab-Ejer-NORMAL
Faxebilen ApS36962992Anpartsselskab-Ejer-NORMAL
Tidligere roller4 roller

Virksomheder - tidligere roller

4
VirksomhedFormRollePeriodeStatus
Taxi Oktober ApS40858296AnpartsselskabDirektørLedelse
14. okt. 201913. dec. 2019
1 mdr.
NORMAL
Faxebilen ApS36962992AnpartsselskabDirektørLedelse
23. jan. 20175. feb. 2018
1 år
NORMAL
Faxebilen ApS36962992AnpartsselskabStiftereStifter
30. jun. 201519. feb. 2018
2 år 7 mdr.
NORMAL
Faxebilen ApS36962992AnpartsselskabDirektørLedelse
30. jun. 201516. jan. 2017
1 år 6 mdr.
NORMAL

Ofte stillede spørgsmål

8

Ofte stillede spørgsmål om Troels Lennart Nygaard Jensen

Hvem er Troels Lennart Nygaard Jensen?

Troels Lennart Nygaard Jensen er registreret i CVR som person med 9 virksomhedsrelationer, heraf 5 aktive.

Hvilke virksomheder er Troels Lennart Nygaard Jensen aktiv i?

Troels Lennart Nygaard Jensen har i dag aktive roller i FAXEBILERNE ApS (stiftere), FAXEBILERNE ApS (direktør), FAKSEBILERNE V/TROELS NYGAARD JENSEN (interessenter), FAXEBILERNE ApS (ejer) og Faxebilen ApS (ejer).

Er Troels Lennart Nygaard Jensen direktør i nogen virksomheder?

Ja. Troels Lennart Nygaard Jensen er registreret i direktionen i FAXEBILERNE ApS.

Ejer Troels Lennart Nygaard Jensen nogen virksomheder?

Troels Lennart Nygaard Jensen står som legal ejer eller fuldt ansvarlig deltager i FAKSEBILERNE V/TROELS NYGAARD JENSEN, FAXEBILERNE ApS og Faxebilen ApS. CVR viser kun ejere med mindst 5 % af kapital eller stemmer.

Hvor længe har Troels Lennart Nygaard Jensen været registreret i CVR?

Den første registrerede rolle begyndte 1. jul. 1996, altså for 30 år 2 mdr siden. CVR indeholder ikke nødvendigvis roller fra før digitaliseringen af registeret.

Hvilke roller har Troels Lennart Nygaard Jensen haft tidligere?

Troels Lennart Nygaard Jensen har 4 afsluttede roller i registeret, blandt andet Taxi Oktober ApS (direktør), Faxebilen ApS (direktør), Faxebilen ApS (stiftere) og Faxebilen ApS (direktør). Alle afsluttede roller står med start- og slutdato i tidslinjen på denne side.

Hvor er Troels Lennart Nygaard Jensen registreret?

Troels Lennart Nygaard Jensen har adresse i Faxe i FAXE Kommune ifølge CVR. Adressen stammer fra det offentlige register og kan være en c/o- eller virksomhedsadresse.

Hvad er enhedsnummeret på Troels Lennart Nygaard Jensen?

Enhedsnummeret er 4000243279. Personer har ikke et CVR-nummer, så enhedsnummeret er den identifikator, CVR bruger til at holde styr på en deltager på tværs af virksomheder.

Systemmetadata

Systemmetadata

Sidst indlæst20. sep. 2026, 17:50
Sidst opdateret30. jan. 2025, 10:45